Меркурій
  
Чернівецький державний комерційний технікум
ЛІЦЕНЗІЯ
АВ № 506243
від 29.01.2010

Новини

ПРИРОДА ПРОСИТЬ ДОПОМОГИ

У квітні біологічна спільнота відзначає декілька важливих дат, серед них День довкілля та Міжнародний день Землі. З цієї нагоди викладач біології та екології Чернівецького фахового коледжу бізнесу та харчових технологій  Людмила Мелещук в рамках місячника циклової комісії природничо-математичних дисциплін для здобувачів освіти закладу провела еколого-просвітницький захід на тему “Природа просить допомоги”. Варто зазначити, що студенти проявили велику зацікавленість та активність в обговоренні питань, що розглядалися на даному заході. Окремі з них підготували короткі повідомлення про екологічні проблеми свого краю, з якими їм доводилось неодноразово стикатися. Інтерес до питань, що були на порядку денному, зрозумілий, адже обговорювалися досить важливі проблеми екології, які стосуються кожного з нас. Зокрема, низький рівень екологічної свідомості людей, надмірна експлуатація природних ресурсів, руйнування природного середовища, браконьєрство, забруднення довкілля тощо.

Досить активним було обговорення декількох так званих “весняних” екологічних проблем, від яких потерпає наша природа саме весною. Це, зокрема, варварське поводження з первоцвітами (ефемероїдами): зривання для продажу, для дому, для фото або ж просто витоптування на місцях зростання. Також саме в цей час природа навколо страждає від самовільного спалювання сухої трави екологічно несвідомими громадянами, що є серед нас. Тому викладач разом зі студентами обговорили питання, як діяти у випадку, коли став свідком випалювання сухої рослинності, яка відповідальність  передбачена за такі злочинні для природи дії та які профілактичні еколого-просвітницькі бесіди потрібно проводити з родичами чи знайомими, які чинять злочин для природи і не вбачають у цьому проблеми. Студенти наводили, на жаль, чимало прикладів такої поведінки людей населених пунктів, у яких вони проживають. Однак тепер вони знають, як діяти!

Також розглядали такі порушення, вчинені людиною проти природи, як браконьєрство, надмірна експлуатація природних ресурсів та руйнування і забруднення довкілля на території України, а особливо нашого регіону.

Враховуючи жваве обговорення та детальний аналіз екологічних проблем, які розглядались на пізнавальному заході, можна зробити висновок,  що молоде покоління досить критично відноситься до своїх дій та дій оточуючих відносно природи, що не може нас не тішити. У свою чергу, частина студентів отримала відповіді на запитання щодо охорони природи і дбайливого ставлення до неї, які досі їм були незрозумілими. Не секрет, що низький рівень екологічної освіти та свідомості людини призвів до того, що природа просить у нас порятунку. А тому маємо надію, що завдяки даному пізнавальному заходу еколого-просвітницького характеру  зроблено ще один маленький крок назустріч збереженню природи та охороні довкілля.

 

 

 

 22.04.2021
© 2005-2022, Чернівецький державний комерційний технікум