Меркурій
  
Чернівецький державний комерційний технікум
ЛІЦЕНЗІЯ
АВ № 506243
від 29.01.2010

Новини

УКРАЇНСЬКА ХАТА НА ТРАДИЦІЇ БАГАТА

Відкриту виховну годину на тему «Українська хата на традиції багата» провели студенти технологічного відділення групи ХТ-111 (куратор В. Близнюк, циклова комісія природничо-математичних дисциплін). Метою заходу було здійснити «екскурсію» до старої української хати; дізнатися, яких звичаїв дотримувались наші предки при будівництві хати, про значення інтер’єру та предметів побуту українців;  ознайомитись із давніми українськими традиціями; спонукати до вивчення історії українського народу: обрядів, звичаїв, побуту, народних традицій і вірувань; виховувати повагу до культури й спадщини українського народу; виховувати патріотизм.

             Виховний захід проведено у вигляді усного журналу. Цікавими і змістовними були повідомлення студентів на теми:

  • Чим була хата для наших предків?
  • Традиції будування хати.
  • Сволок та поріг. Їх призначення.
  • Піч та стіл.
  • Покуть (покуття, святий кут).
  • Заходини до хати.
  • Український рушник.

                  Присутні на дійстві неодноразово переконувались у тому, що українська хата –  це колиска нашого народу. Яким теплом і лагідним родинним затишком, якою добротою та материнською ласкою віє від рідної хати. Перші спогади про хату – немов рожевий досвіток дитинства.

                Недаремно  існує повір’я, що той, хто забув звичаї своїх батьків, карається людьми і Богом. Він блукає по світові, як блудний син, і не може знайти собі притулку, бо він загублений для свого народу. Чому?  А тому, що звичаї народу – це ті визначальні риси, за якими розпізнається народ не тільки в сучасному, а і в його історичному минулому.

   Щиро линули з уст студентів слова: « Ми низько вклоняємось святій українській берегині - українській хаті. Так, берегині, бо саме в хаті заклали в нас чесноти правди і гідності, зберегли українську мову, вишиванку, тепло печі, вранішній запах свіжоспеченого хліба і віру в Бога».

Супроводжувались виступи майбутніх технологів і піснями: «Ласкаво просимо»,  «Хата моя, біла хата», «Смерекова хата».

А на завершення дійства ведучі запропонували послухати і разом заспівати  пісню «Душі криниця», у якій оспівується рідна хата, рідне село – колиска нашого дитинства.

 03.03.2020
© 2005-2020, Чернівецький державний комерційний технікум