Меркурій
  
Чернівецький державний комерційний технікум
ЛІЦЕНЗІЯ
АВ № 506243
від 29.01.2010

Новини

День української писемности та мови

        До  Дня української писемности та мови, який ми традиційно щороку відзначаємо 9 листопада, 8 листопада 2019р. викладачі та студенти Чернівецького державного комерційного технікуму прийшли у читальну залу спільно писати 19-й радіодиктант національної єдності, адже мова – не лише засіб комунікації, а й душа нації, яка єднає українців на всіх континентах.
       Цьогоріч диктант називався "Від бересту – до "цифри". Його підготував та прочитав у прямому ефірі Українського радіо викладач, автор підручників  з української мови та літератури Олександр Авраменко.
       Як зазначив студент 1-го курсу Шупарський Ілля, він та його одногрупники з великим задоволенням взяли участь у написанні диктанту. За його словами, важливо, що у ЧДКТ він має змогу писати радіодиктант, як і в школі, де навчався, бо це хороша можливість не тільки перевірити свої знання, а й відчути себе частинкою великої української родини.
        Цікавою особливістю цьогорічного диктанту стало те, що деякі слова в ньому вже слід було писати за новою редакцією «Українського правопису».
«Чужу мову можна вивчити за шість років, а свою треба вчити все життя», – писав Ф. Вольтер.
        Любімо українську мову, вивчаймо її, бо думка без дії – мертва!

 08.11.2019
© 2005-2020, Чернівецький державний комерційний технікум