Меркурій
  
Чернівецький державний комерційний технікум
ЛІЦЕНЗІЯ
АВ № 506243
від 29.01.2010

Новини

Наукові пікніки з Марією Кюрі

     26 травня 2019 р.  команда Чернівецького державного комерційного технікуму  взяла  активну участь  у фестивалі «Наукові пікніки  з Марією Кюрі», що проходив на Соборній  площі м. Чернівці  в рамках проекту  «Scientific Fun-Наукові пікніки  в Україні». Як стверджують організатори, метою заходу  є популяризація науки серед молоді шляхом участі у підготовлених експериментах в рамках наукових пікніків.
    Освітні заклади Чернівців в палатковому містечку проводили різноманітні досліди, експерименти, розіграші, квести… Студенти нашого технікуму Іван Томік (група ХТ-109), Валерія Ферябова (група ХТ-110) та Станіслав Карповець (група ХТ-108) під керівництвом викладачів циклової комісії природничо-математичних дисциплін З.В. Абрамчук, І.М. Балюк та Л.І. Мелещук демонстрували видовищні і цікаві досліди з хімії, зокрема, «Вулкан на столі», «Різнокольорове полум’я»,  «Хімічна хірургія фруктів», «Дим без вогню», «Пінна реакція», «Глюкоза в продуктах», «Кольорові реакції на білок» та ін. Колби  та пробірки з розчинами сполук були  найрізноманітніших кольорів  і це сподобалось всім гостям, ніхто не проходив  осторонь. 
     Крім того, в нас панували  чудова  атмосфера  та гарний настрій.  Викладач В.І. Близнюк  для усіх охочих вдало провів інтелектуальну гру «Пізнаваймо світ разом з площі Соборної». Усі, хто брав участь у змаганнях, отримали призи. У результаті наша локація викликала велику зацікавленість у відвідувачів – школярів, студентів, дорослих, які мали змогу власноруч проводити різноманітні хімічні досліди під пильним оком викладачів.        
     Студентка  технологічного відділення Вероніка  Дмитраш (група ХТ-111) під керівництвом  викладачів  циклової комісії  технологічних  дисциплін Г.Г. Єрьоміної  та О.С. Адамович  презентувала  гостям заходу  кондитерські вироби, а саме, млинці для  приготування яких використовувались харчові  барвники  синтетичного та природного походження. Також Вероніка розповідала, в яких стравах, окрім кондитерських виробів, можна застосовувати харчові барвники – штучні  та натуральні. Гостям було надзвичайно  цікаво. А хто  відвідав нашу палатку наприкінці  пікніків, мав змогу скуштувати смачні різнокольорові млинці.
     На пікніках були оголошені  конкурси, зокрема, найкраща  локація на думку відвідувачів  заходу. Наша команда посіла І місце, набравши  найбільше  вподобань. Окрім того, організатори  Наукових пікніків також відзначили, що локація Чернівецького державного комерційного технікуму була однією з кращих. У підсумку - всі ми отримали  масу позитивних емоцій, стали переможцем одного з конкурсів та отримали на згадку гарні подарунки від прекрасних  організаторів даного дійства. 
    За участь у науковому пікніку представникам циклових комісій  природично-математичних та технологічних дисциплін  нашого технікуму вручили подяки за внесок  в організацію та проведення  наукового  пікніка  з Марією  Кюрі.  27.05.2019
© 2005-2019, Чернівецький державний комерційний технікум