Меркурій
  
Чернівецький державний комерційний технікум
ЛІЦЕНЗІЯ
АВ № 506243
від 29.01.2010

Новини

День української писемності та мови

У День української писемності та мови, 9 листопада, викладачі та  охочі студенти Чернівецького державного комерційного технікуму  прийшли у читальну залу   спільно писати радіодиктант національної єдності, аби долучитися до свята мови і великого флешмобу. Писати, аби підтримати загальнонаціональну традицію. Бо мова – це не лише засіб комунікації, а й символ, разом із прапором, гімном і гербом.

Ідея всім колективом приєднатися до Всеукраїнської акції із написання диктанту національної єдності належить директору Галині Анатоліївні Божик.

Цього року диктант називався «Крила України». Його автором став – викладач, автор підручників  з української мови – Олександр Авраменко.

Текст радіодиктанту, як завжди, був цікавий та актуальний, насичений інформацією та різноманітними мовними засобами.

Студентка 2-го курсу технологічного відділення Холодюк Людмила  розповіла, що традиційно бере участь у написанні диктанту єдності. Робить це з метою перевірити свої знання. Дівчина переконана, що кожен  має знати рідну мову та постійно вдосконалювати свої навички.

Традиційно до флешмобу  долучаються і знавці українського слова — викладачі української мови і літератури.  Як зазначила викладач  В.В.Добровольська, диктант виявився підвищеної складності.

— Та незалежно від складності диктанту, головною метою є не перевірка правильності написання. Насамперед — це патріотична мета, спрямована на об’єднання всіх українців навколо рідного слова, — сказала Віта Василівна. 

Даний захід вже вкотре засвідчив, наскільки важливо українцям знати рідну мову та грамотно  писати, постійно підвищувати свій рівень  її володіння, любити всією душею та знати досконало. Це потрібно для того, щоб перебуваючи в різних країнах, продемонструвати всім її красу, мелодійність та милозвучність.

Також у цей день в технікумі  стартував  І етап XIX  Міжнародного  конкурсу  з української мови імені Петра Яцика. Таким чином,  низка заходів в ЧДКТ  об’єднала всіх тих,  кому небайдужа українська національна ідея  — незалежність, материнська мова, національна культура та прагнення до духовної єдності.

     


 09.11.2018
© 2005-2020, Чернівецький державний комерційний технікум