Меркурій
  
Чернівецький державний комерційний технікум
ЛІЦЕНЗІЯ
АВ № 506243
від 29.01.2010

Новини

Свято матері

Матінко моя єдина – ти для мене цілий світ!
Можна у світі чимало зробити:
Перетворити зиму на літо,
Можна моря й океани здолати,
Гору найвищу штурмом узяти,
Можна пройти крізь пустелі та хащі.
Тільки без мами не можна нізащо,
Бо найдорожче стоїть за словами:
В світі усе починається з мами!..
                                                                                                                                                                    А. Костецький
 
         У травні, коли прокидається від сну природа, коли дзвенить у блакиті пісня жайворонка, теплий весняний вітер приносить Свято матері, яке народилося в далекій Філадельфії завдяки зусиллям молодої американки Анни Джарвіс. Вона втратила свою матір. Смерть була раптовою і передчасною. Анна звернулася з листами до конгресменів та Президента Америки, у яких запропонувала раз на рік, навесні, вшановувати матір. Ідею Анни Джарвіс підхопили у світі.

               Вперше в Україні, в Галичині, це свято відзначалося в 1929 році. У цей день люди в національному одязі йшли зранку до церкви на богослужіння, а пізніше тисячі дітей під звуки музики, з квітами в руках йшли вулицями міст чи сіл до площі, де відбувалося свято. Пісні, вірші,  квіти, жарти, сміх були адресовані матерям.

              У 1939 році це свято було заборонене.  І лише з 1990 року Свято матері повернулося в Україну і святкується у другу неділю травня. 
Гарною традицією стало відзначати це свято і у Чернівецькому державному комерційному технікумі.
          «Матінко моя єдина – ти для мене цілий світ!» – відкритий виховний захід на таку тему підготували і провели студенти групи ХТ-104 (куратор Трач Ірина Михайлівна) – циклова комісія природничо-математичних дисциплін.
         Метою заходу було розширити знання студентів про родинні зв’язки, про значення матері в житті кожної людини; виховувати почуття любові і поваги до матері, бабусі, України; сприяти формуванню духовно-моральних цінностей, бережливого відношення до близьких і рідних людей; прищеплювати цікавість до народних звичаїв, традицій, історії.
       Студенти групи з радістю готувались до цього свята, на яке запросили своїх мам і бабусь, а під час самого дійства декламували вірші, співали пісні, присвячені мамі.  Чимала увага була приділена матерям – емігранткам та матерям героїв України. Звичайно і не забули про наших бабусь.
Цікавий і гарний студенти підготували відеорепортаж на тему «Привітай свою матусю!». 
         Усі присутні на святі пройнялись духом атмосфери, яка витала у залі, у батьків та й у студентів, час від часу,  бриніли на очах сльози…
       Віримо, що після цього дійства ми ще частіше будемо говорити слова любові і подяки своїм матерям та бабусям. Адже материнське серце здатне перейматися болем дитини на відстані, журитися долею своїх дітей усе життя. Якби могла - сонечко прихилила б. Недарма у народі кажуть: «Як під сонцем квітам, так з матір'ю дітям». Бо ж справді, мати в хаті — це сонечко, що дає життя всій родині.
 
 
 


15.05.2018
© 2005-2020, Чернівецький державний комерційний технікум