Меркурій
  
Чернівецький державний комерційний технікум
ЛІЦЕНЗІЯ
АВ № 506243
від 29.01.2010

Новини

День вишиванки у ЧДКТ

       «Вишиванка – наш генетичний код» – саме під таким гаслом цього року відбувається десяте, ювілейне, свято Дня вишиванки. Ця акція відбувається щорічно у третій четвер травня. Як і раніше, до свята долучився також колектив Чернівецького державного комерційного технікуму та його студенти.
      Символічно, що це свято набуло неабиякої популярності саме у цей важкий для України час. Воно допомагає нації, живить її думкою, що українці – сильний духом народ, побороти який не вдасться нікому.
     Вишиванка, як невід’ємна частина української культури, відома з давніх часів. Історики запевнять, що вишиванкою прикрашали одяг ще скіфи.
       Цікавим є той факт, що традиція вдягати на роботу та навчання вишиту сорочку у третій четвер травня пішла саме від студентів Чернівецького національного університету далекого 2007 року, ініціатором  цього дійства була Леся Воронюк.  Ця акція за 10 років набула великого масштабу – окрім України День вишиванки святкують ще у понад 4-х десятках країн світу на 5 континентах.
       До речі, на п’ятиріччя проведення свята «День вишиванки» у 2012 році вдалося встановити навіть рекорд Гіннеса! Чотири тисячі свідомих українців у вишиванках прийшли на Центральну площу Чернівців в один час!
       Впродовж наступних років організатори свята започатковували традиції та проводили різноманітні заходи. З-поміж всього: чернівчани почали дарувати новонародженим вишиті сорочечки і збирати кошти на лікування онкохворих діток.
       2015 року – започатковано  акцію «Подаруй вишиванку захиснику» для підняття бойового і морального духу українських воїнів в зоні АТО. Військовим на передову передали вишиванки, аби вони слугували оберегом.
      Значення цього свята неможливо переоцінити. Воно створено для українців, без жодних вікових рамок, будь-яких обмежень, тільки заради світлої ідеї єднання нації, для того, щоб кожен пам’ятав свій генетичний код.
          Одягаймо вишиванки, де б ми не були, бо вони без слів розкажуть про наше походження. Вишиваймо сорочки, тому що це продовжує життя народу. Даруймо рідним, коханим та близьким, тому що так ми оберігаємо їх!

      З історії свята:

2007 рік – свято започаткували. Підтримали тільки кілька десятків студентів.

2008-2009 рр. – у вишиванках прийшли всі студенти та колектив Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича, Чернівецького державного комерційного технікуму, представники інших вишів, бібліотек, шкіл, дитячих садків.

2010 рік – окрім Чернівців, свято підтримали у Запоріжжі, Сімферополі, Львові, Рівному. І одягнули вишиванки не тільки молодь, але й працівники найрізноманітніших сфер.

2011 рік – п’ятирічний ювілей свята. Встановили рекорд Гіннеса за кількістю людей у вишиванках в одному місці. Цього ж року швейне підприємство пошило величезну вишиванку, 4 на 10 метрів, для центрального корпусу Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича.

2012 рік – започаткували традицію дарувати вишиванки немовлятам, народженим цього дня у Чернівцях. Саме з цієї події почалися заходи кожного наступного року.

2013 рік – свято розтягнулося на цілу добу. Відбувся університетський благодійний ярмарок солодощів, де зібрали майже 16 тисяч гривень для онкохворих діток. Акція закінчилася вночі авторською люмінесцентною фотовиставкою одного з організаторів свята Дня вишиванки Олександра Ткачука «Орнаменти, що світяться».

2014 рік – підбили підсумки всеукраїнського фотоконкурсу «Моя родина у вишиванці». Студенти у вишиванках одночасно виконали державний гімн по всій Україні.

2015 рік – започатковано  акцію «Подаруй вишиванку захиснику» для підняття бойового і морального духу українських воїнів в зоні АТО.

 19.05.2016
© 2005-2021, Чернівецький державний комерційний технікум